Home Politic Tokes nu mai vrea „genocid pașnic” în HarCov

Tokes nu mai vrea „genocid pașnic” în HarCov

DISTRIBUIŢI

Europarlamentarul Tokes Laszlo a declarat ieri la Miercurea Ciuc că, de 90 de ani încoace, în România se petrece un genocid pașnic, fără vărsare de sânge, în regiunile în care locuiesc maghiari. El a mai spus că de 90 de ani, în Transilvania se lucrează la schimbarea raportului etnic, pe asumarea de către români a unei strategii naționale de succes. Potrivit acestuia, românizarea este cea mai vizibilă în municipiile Sfântu Gheorghe și Miercurea Ciuc, în pofida faptului că Uniunea interzice schimbarea artificială a componenței etnice.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.