
Circa 20 de egipteni au manifestat ieri în fața ambasadei Egiptului din București, în semn de solidaritate cu protestatarii de la Cairo, care cer demisia președintelui Hosni Mubarak. Manifestanții au purtat pancarte pe care scria „Hosni Mubarak get out“, „Da schimbării Constituției“, „Nu violenței, Nu torturii“ și „Protejați Egiptul“. Mișcarea a fost organizată de Asociația Egiptenilor din România. Protestul a decurs pașnic și nu au fost înregistrate incidente.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















