
Atacantul echipei Steaua București, Dorel Zaharia, a declarat după meciul cu Arsenal, pierdut cu scorul de 1-2, în grupa H a Ligii Campionilor, că prin reușita de pe stadionul Emirates i s-a îndeplinit un vis. "Este o experiență unică, mi s-a îndeplinit un vis, este visul oricărui fotbalist să înscrie în această competiție, mai ales pe un astfel de stadion. Nu speram să înscriu, însă am intrat cu gândul să schimb ceva în joc, să dau totul, să reușim să ne apropiem cât mai mult de poartă și, de ce nu, să înscriem. După ce am reușit, am tăiat puțin din elanul gazdelor. Probabil am intrat cu o teamă față de adversari, însă după gol am reușit să ne creăm multe ocazii și cu puțin noroc puteam obține un punct istoric aici la Londra", a spus fotbalistul achiziționat de la Gloria Bistrița. Steaua termină grupa din Ligă pe ultima poziție, cu un singur punct acumulat, fiind eliminată din cupele europene.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















