Home Social Mașină parcată neregulamentar ridicată cu tot cu un copil dormind în ea

Mașină parcată neregulamentar ridicată cu tot cu un copil dormind în ea

DISTRIBUIŢI

Primarul Timișoarei, Gheorghe Ciuhandu, a declanșat, ieri, o anchetă la Poliția Locală, după ce polițiștii și angajații Administrației Domeniului Public au ridicat o mașină în care se afla un copil de zece ani, fiul unui preot, pe care, însă, nu l-au observat.
Primăria a fost sesizată că polițiștii și lucrători ai Administrației Domeniului Public (ADP) Timișoara au ridicat, luni după-amiază, o mașină în care se afla un copil de zece ani.
Ciuhandu a cerut Poliției Locale și SC Administrarea Domeniului Public SA ca pånă miercuri dimineață să-i prezinte o informare legată de incident, precum și măsurile propuse.
La råndul său, șeful Poliției Locale, Doru Spătaru, a confirmat faptul că un agent de Poliție a dispus ridicarea unei mașini în care era un copil și a precizat că vor fi aplicate sancțiuni.
„Este real. Un băiat de zece ani dormea în mașina încuiată de tatăl lui, acoperit cu o pătură, geamurile murdare de noroi, aburite. Nu l-au văzut. S-au trezit cu el la ADP. O să iau măsuri de sancționare a agentului. Cred că cea mai bună sancțiune va fi trimiterea lui pe stradă la ordine publică“, a spus Doru Spătaru.
Mașina, ridicată din zona Tipografilor din Timișoara, aparține unui preot dintr-o localitate limitrofă Timișoarei, iar băiatul este fiul acestuia.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.