Home Politic Partidul Conservator negociaza din stand-by

Partidul Conservator negociaza din stand-by

DISTRIBUIŢI

Purtatorul de cuvant al Partidului Conservator, Bogdan Ciuca, ne-a declarat ieri ca o decizie privind strategia partidului in alegerile anticipate va fi luata marti, in Biroul politic, dupa ce Dan Voiculescu se va intalni cu premierul Tariceanu. Pozitia pe care o vor adopta ulterior conservatorii va fi determinata de -solutia care va oferi stabilitate-. Potrivit surselor, un colac de salvare pentru conservatori, creditati in sondaje cu 1% din intentiile de vot, pot fi Partidul Democrat, dar si PNL, cu care se duc negocieri intense. Oficial, PC ramane deocamdata in stand by, dar inainte de anuntarea demisiei, premierul Tariceanu si-a asigurat colegii ca reprezentantii conservatorilor si-au exprimat o pozitie favorabila organizarii de alegeri anticipate. Acceptarea anticipatelor de catre Partidul Conservator inseamna o schimbare a macazului declaratiilor politice si abandonarea temei favorite a integrarii europene.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.