David Popovici a concurat miercuri seară în finala probei olimpice de 100 m liber. Curs a fost câștigată de chinezul Pan Zanhle, 19 ani, care a și stabilit un nou record mondial cu 46,40 secunde.
După calificarea în finala disputată în această seară, David Popovici declara: „A fost o cursă tare. S-a înotat rapid. Avem trac, uitați-vă la fețele noastre înainte de start. Se vede, se simte. Am avut o seară lungă, am adormit târziu, am luat cina după un control doping și azi a fost greu. Dar mâine voi da totul. Ce va fi, vom vedea!”, a declarat marți David.
La linia de start s-au aliniat
| 1 | USA |
GUILIANO Chris |
|
| 2 |
ROU |
POPOVICI David
|
|
| 3 |
HUN |
NEMETH Nandor
|
|
| 4 |
CHN |
PAN Zhanle
|
|
| 5 |
AUS |
CHALMERS Kyle
|
|
| 6 |
FRA |
GROUSSET Maxime
|
|
| 7 |
USA |
ALEXY Jack
|
|
| 8 |
GER |
SALCHOW Josha
|
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















