Home Actualitate Din luna martie, asigurarile de sanatate private devin viabile

Din luna martie, asigurarile de sanatate private devin viabile

DISTRIBUIŢI

Asigurările private de sănătate, deductibile din impozitul pe venit şi profit, ar putea intra în vigoare la începutul lunii martie, după ce normele vor fi publicate în -Monitorul Oficial-, a anunţat ieri, ministrul sănătăţii, Eugen Nicolăescu. Potrivit ministrului, este vorba de asigurări private reale, specializate pe sănătate, dar şi deductibile din impozitul pe venit şi pe profit. Astfel că o persoană care face asigurare privată de sănătate va plăti la impozitul pe venit mai puţin cu 200 de euro, iar în cazul firmelor suma va fi deductibilă din impozitul pe profit, a explicat ministrul sănătăţii.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.