Polițiștii ieșeni cercetează un bărbat care a intrat, marți seară, în curtea deputatului PDL de Iași Petru Movilă, pe care l-a amenințat cu o båtă de baseball și l-a lovit cu palma, susținånd că i-a fost furat telefonul din mașina pe care o parcase pe o stradă din apropierea locuinței parlamentarului. Deputatul PDL Petru Movilă a declarat, ieri, că în urmă cu o zi, un bărbat a intrat în curtea casei sale din Iași și l-a amenințat cu o båtă de baseball pe motiv că i se furase telefonul mobil din mașina pe care o parcase pe strada unde se află locuința parlamentarului, la o distanță apreciabilă. Parlamentarul PDL a spus că bărbatul a parcat mașina, înmatriculată în Spania, pe stradă și a mers în vecini, iar cånd a revenit acesta a început să strige că i s-a furat telefonul mobil din mașină, a luat o båtă de baseball și a intrat în curtea deputatului amenințåndu-l. Movilă a spus că a sesizat imediat Poliția, iar între timp bărbatul a continuat amenințările și l-a lovit cu palma cånd a auzit sirena mașinii de Poliție, după care a fugit.
Olga Dumitrescu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















