Home Actualitate Directorul aeroportului Baneasa a fost -parasutat-

Directorul aeroportului Baneasa a fost -parasutat-

DISTRIBUIŢI

Proaspat numit, noul ministru al transporturilor, Radu Berceanu, l-a demis, ieri, din functie pe directorul aeroportului Baneasa, Eugen Ciocan – personaj numit in functie in noiembrie 2005. Pana la numirea unui nou director, conducerea aerodromului va fi asigurata de catre unul din directorii adjuncti, Florin Fulger. Ministrul s-a ferit sa faca prea multe declaratii in legatura cu motivele pentru care a luat decizia de demitere a directorului Ciocan, insa, presat de ziaristi, Berceanu a spus ca principala nemultumire ar fi legata de o problema financiara. Conform declaratiei sale, pistele aeroportului Baneasa sunt reparate de o companie in al carei contract este specificat foarte clar ca lucrarile sunt finantate pe baza unui credit furnizor (obtinut de compania in cauza), dar fostul director a angajat un credit comercial, fapt ce a degrevat constructorul de obligatia contractuala si a dezavantajat aerodromul.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.