
A doua ediție a Festivalului Deltei va avea loc sâmbătă și duminică în Parcul Lumea Copiilor din sectorul 4 al Capitalei, între orele 10,00 și 22,00, intrarea fiind gratuită.
Cei prezenți, în weekend, în parcul Lumea Copiilor, vor putea cunoaște tradițiile, oamenii din Deltă sau arta culinară specifică zonei, în care se contopesc culturile slavă, balcanică, dar și cea orientală.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















