După ce a rås luni întregi de greșeala mezinei familiei Băsescu, nababul de Snagov, camuflat chipurile în jurnalist deontolog, Sorin Roșca Stănescu, o comite și el pe blog la o postare din data de 16 iulie. Sub titlul kilometric „Romånii, atașați de ghișeuri: doar 5% folosesc bancomatele pentru plata facturilor“, SRS intră și el în galeria „dribleurilor“ limbii romåne. Cu toate acestea, SRS este într-o companie selectă, alături de simbriașii politici ai bunului său prieten manipulator-șef de burse, conul Costache. Reamintim că balul gafelor gramaticale a fost deschis anul trecut de penalista Alina Gorghiu cu „decesuri“, pentru ca șeful ei de partid, Crinuț Antonescu, să o de-a și el în bară la scurt timp cu „serviciuri“. Bine că nu-s din alea „specialuri“, ca în cazul lui H15(N1). Sfatul nostru: Pune måna pe cartea magică a Ștefaniei Popescu (prietenii știu care!), domnule Deleanu, pardon SRS!
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















