
Sexy-violatoarea taximetristului din Tulcea a fost trimisă în judecată doar pentru tentativă de omor, pentru că anchetatorii n-au putut proba violul. Singura femeie cercetată recent pentru acte sexuale sub amenințare, Luminița Perijoc, va răspunde numai pentru că i-a pus viața în pericol taximetristului Nicu Stan, pe care l-a ademenit în apartamentul ei ca să facă sex, iar apoi l-a crestat cu un cuțit. După așa-zisul viol care a ținut prima pagină a tabloidelor, protagoniștii acestui scandal au obținut celebritatea și au făcut turul televiziunilor, iar acum urmează să se întâlnească la Tribunalul Tulcea, femeia în ipostaza inculpatului iar ”Nicu Taximetristul” cea de parte vătămată.
Procurorii de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Tulcea au dispus scoaterea de sub urmărire penală a Luminiței Perijoc, pentru infracțiunile de viol și lipsire de libertate. Femeia a fost acuzată că în august 2012, a sechestrat și violat un taximetrist care îi făcea cumpărăturile, obligându-l să o satisfacă înarmată cu un cuțit.
"Deoarece plângerea părții vătămate cu privire la comiterea infracțiunilor de viol și lipsire de libertate nu s-a coroborat cu niciun mijloc de probă s-a dispus scoaterea de sub urmărire penală a inculpatei Perijoc Luminița pentru aceste două fapte" au arătat anchetatorii în rechizitoriul trimis Tribunalului Tulcea. Povestea amoroasă cu iz penal a avut loc în noaptea de 22 spre 23 august 2012, după ce femeia a invitat în apartamentul său un taximetrist care i-a făcut mai multe cumpărături în acea zi, băuturi alcoolice și țigări. S-au cinstit împreună chiar din vinul pe care i-l aduse taximetristul, iar apoi atmosfera a devenit incendiară
"Pe fondul consumului exagerat de băuturi alcoolice și a unui conflict spontan din motive pasionale, inculpata Perijoc Luminița i-a aplicat două lovituri cu un cuțit în zona capului părții vătămate, pe care o invitase în locuința în care inculpata locuia singura. Taximetristul a reușit să se refugieze în bucătărie, de unde a apelat Serviciul de Urgență 112, alertând organele poliția și ambulanța", au stabilit procurorii.
Taximetristul, și femeia au fost internați la Spitalul Județean de Urgență Tulcea, el la Unitatea de Primiri Urgențe, iar ea la Psihiatrie. Ulterior, Luminița Perijoc a fost audiată și a primit interdicția de a părăsi România
Luminița Perijoc nu a recunoscut că l-ar fi violat pe taximetristul căsătorit și cu trei copii.
Mihai Niculescu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















