Inspectorii vamali de la punctul de frontieră Sculeni au descoperit țigări de contrabandă acolo unde nimeni nu s-ar fi așteptat, în caserole cu produse alimentare. Vameșii au rămas muți de uimire când, la un control de rutină, au găsit peste 100 de pachete de țigări nedeclarate, într-un microbuz care efectua curse regulate între Orhei și Piața Neamț. După scanarea bagajelor vameșii au avut surpriza de a găsi țigările frumos ambalate și dosite în caserole de mâncare. Valorarea mărfii de contrabandă depășește 5.000 de lei.
Ramona Feraru
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















