
Federația Studenților din Universitatea Oradea va derula pentru întâia oară în țara noastră, până pe 3 iunie, o campanie de promovare a ofertei educaționale a instituției de învățământ superior în liceele din Bihor, dar și în mai multe orașe din județele limitrofe, Arad, Satu Mare, Sălaj, Maramureș. Potrivit rectorului Cornel Antal, inițiativa caravanei aparține celor nouă asociații studențești din universitate reunite în Federația "Student PRO", pentru sediul căreia rectorul și-a cedat propriul birou, fiind primul proiect la care conlucrează toți studenții orădeni. "M-am bucurat foarte mult că studenții s-au unit în federație, pentru că este foarte important să li se audă vocea. Sincer, apreciez foarte mult proiectul lor, este pentru prima dată când se implică și studenții la nivel instituțional. Au mai fost încercări la Facultatea de Istorie-Geografie, dar acum este vorba despre întreaga universitate" – a declarat într-o conferință de presă, rectorul Antal.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















