
400 de funcționari greci, printre care 350 de responsabili ai serviciilor de urbanism și amenajare a teritoriului și 4 responsabili ai Fiscului, vor fi trimiși în judecată pentru corupție. Veniturile și proprietățile nejustificate de salarii vor fi verificate riguros. Corupția în Grecia s-a agravat, 27,6% dintre familii confruntåndu-se cu cereri de dare de mită, mai ales în spitale, în servicii de urbanism și la Fisc.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















