Un subsecretar de stat al cabinetului Berlusconi propune adoptarea unei ordonanțe de urgență pentru regularizarea situației a 500.000 de imigranți care lucrează la negru în sectorul menajului casnic, ca bone sau menajere. Formațiunea Liga Nordului se opune unui act normativ care să le oficializeze acestora rezidența. Italia a adoptat săptămåna trecută o lege controversată conform căreia imigrația ilegală va fi considerată de acum delict.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info



















