Acasă Actualitate Ce reprezentanții puteți vedea în luna mai la Teatrul Excelsior

Ce reprezentanții puteți vedea în luna mai la Teatrul Excelsior

DISTRIBUIȚI

Luna MAI aduce la Teatrul EXCELSIOR câte două reprezentații ale spectacolelor intrate recent în repertoriu – „Turandot” și „Băiatul cu șosete roz” -, precum și numeroase reprezentații ale unora dintre cele mai îndrăgite producții din stagiunea curentă!

Programul Teatrului EXCELSIOR

MAI 2019

VINERI, 3 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
CEI TREI PURCELUŞI
după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu
cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

SÂMBĂTĂ, 4 mai, ora 11.00
Sala „Ion Lucian”
DEGEȚICA
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Aurel Mitran
cu: Corina Dragomir / Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Marian Rădulescu, Ciprian Cojenel, Mihaela Coveșeanu, Stelian Milu, Veronica Popescu, Oana Tofan,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat

SÂMBĂTĂ, 4 mai, ora 19.00
Sala Studio
BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ
de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan
cu:
Alex Popa, Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Mircea Băluță, Mihai Mitrea

DUMINICĂ, 5 mai, ora 11.00
Sala „Ion Lucian”
TĂRÂMUL POVEȘTILOR
un spectacol de Stelian Milu
cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu, Mirela Constantin, Alexandru Aron, Doru Bem, Jassmine Cristina Glodeanu, Stelian Milu, Marian Rădulescu, Tudor Pîrvu

DUMINICĂ, 5 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

MARȚI, 7 mai, ora 14.00
Sala „Ion Lucian”
ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI
de Enrico Bonavera, după o canava de Commedia dell’Arte, regia Enrico Bonavera
cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu, Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet, Ana Udroiu, Mihai Mitrea, Raluca Botez

MARȚI, 7 mai, ora 19.00
Sala Studio
BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ
de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan
cu:
Alex Popa, Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Mircea Băluță, Mihai Mitrea

MIERCURI, 8 mai, orele 14.00 și 19.00
Sala „Ion Lucian”
ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI
de Enrico Bonavera, după o canava de Commedia dell’Arte, regia Enrico Bonavera
cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu, Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet, Ana Udroiu, Mihai Mitrea, Raluca Botez

JOI, 9 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
DEGEȚICA
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Aurel Mitran
cu: Corina Dragomir / Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Marian Rădulescu, Ciprian Cojenel, Mihaela Coveșeanu, Stelian Milu, Veronica Popescu, Oana Tofan, Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat

VINERI, 10 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
DEGEȚICA
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Aurel Mitran
cu: Corina Dragomir / Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Marian Rădulescu,
Ciprian Cojenel, Mihaela Coveșeanu, Stelian Milu, Veronica Popescu, Oana Tofan, Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat

VINERI, 10 mai, ora 19.00
Sala Studio
MISSOURI SKY
de Victor Morozov, regia Silvia Roman
cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu

SÂMBĂTĂ, 11 mai, ora 11.00
Sala „Ion Lucian”
ZÂNA ZORILOR
după Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi
cu: Dan Clucinschi, Ciprian Cojenel, Ovidiu Uşvat, Ștefan Velniciuc, Robert Radoveneanu, Jeanine Stavarache, Raluca Botez, Cosmina Dobrotă, Veronica Popescu, Iulia Samson

SÂMBĂTĂ, 11 mai, ora 14.00
Sala Studio
MISSOURI SKY
de Victor Morozov, regia Silvia Roman
cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu

DUMINICĂ, 12 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
MINUNATA LUME NOUĂ
după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu
cu: Camelia Pintilie, Oana Predescu, Alex Popa, Mihai Mitrea, Dan Pughineanu,

MARȚI, 14 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
VRĂJITORUL DIN OZ
după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor
cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,
Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,
Pavel Bârsan / Marian Rădulescu, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu, Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu, Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

MIERCURI, 15 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR
după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu
cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem, Marian Rădulescu, Andreea Șovan, Iulia Samson

MIERCURI, 15 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
TURANDOT
după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican
cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie, Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu, Mihaela Trofimov, Oliver Toderiță

MARȚI, 21 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
CASA PISICII
de Samuil Marșak, regia Lenuș-Teodora Moraru
cu: Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Ștefania Dumitru, Ciprian Cojenel, Raluca Botez, Oliver Toderiță, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu, Cosmina Dobrotă,
Magda Condurache, Oana Tofan, Veronica Popescu

MARȚI, 21 mai, ora 19.00
Sala Studio
TIMEAHOLICS
de Bogdan Capșa, regia Anca Ciuclaru
cu: Lavinia Șandru, Andreea Șovan, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Marian Rădulescu, Robert Robert Emanuel, Iulia Samson, Oana Tofan

MIERCURI, 22 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
ILUZIA COMICĂ
după Pierre Corneille, regia Anca Ciuclaru
cu: Doru Bem, Ion Bechet, Dan Clucinschi, Ana Udroiu, Dana Marineci, Radu Micu, Marian Rădulescu, Iulia Samson

JOI, 23 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
DEGEȚICA
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Aurel Mitran
cu: Corina Dragomir / Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Marian Rădulescu, Ciprian Cojenel, Mihaela Coveșeanu, Stelian Milu, Veronica Popescu, Oana Tofan,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat

JOI, 23 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI
de Enrico Bonavera, după o canava de Commedia dell’Arte, regia Enrico Bonavera
cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu, Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet, Ana Udroiu, Mihai Mitrea, Raluca Botez

VINERI, 24 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi
cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu, Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,
Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Marian Rădulescu

VINERI, 24 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

SÂMBĂTĂ, 25 mai, ora 11.00
Sala „Ion Lucian”
ZÂNA ZORILOR
după Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi
cu: Dan Clucinschi, Ciprian Cojenel, Ovidiu Uşvat, Ștefan Velniciuc, Robert Radoveneanu, Jeanine Stavarache, Raluca Botez, Cosmina Dobrotă, Veronica Popescu, Iulia Samson

DUMINICĂ, 26 mai, ora 11.00
Sala „Ion Lucian”
CASA PISICII
de Samuil Marșak, regia Lenuș-Teodora Moraru
cu: Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Ștefania Dumitru, Ciprian Cojenel, Raluca Botez, Oliver Toderiță, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu, Cosmina Dobrotă,
Magda Condurache, Oana Tofan, Veronica Popescu

LUNI, 27 mai, orele 10.00 și 12.00
Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR
după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu
cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem, Marian Rădulescu, Andreea Șovan, Iulia Samson

MARȚI, 28 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
CASA PISICII
de Samuil Marșak, regia Lenuș-Teodora Moraru
cu: Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Ștefania Dumitru, Ciprian Cojenel, Raluca Botez, Oliver Toderiță, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu, Cosmina Dobrotă, Magda Condurache, Oana Tofan, Veronica Popescu

MARȚI, 28 mai, ora 19.00
Sala Studio
INTERZIS SUB 18 ANI
de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru
cu: Iulia Samson, Andreea Șovan / Teodora Daiana Păcurar, Ion Bechet, Raluca Botez

MIERCURI, 29 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR
după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu
cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem, Marian Rădulescu, Andreea Șovan, Iulia Samson

MIERCURI, 29 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
THOMAS SAWYER
după Aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain, regia Horia Suru
cu: Andrei Brădean, Alexandru Aron, Ioana Repciuc, Aida Avieriței, Andrei Radu, Daniela Ioniță-Marcu, Robert Radoveanu, Ovidiu Ușvat, Alex Ștefănescu,
Alina Petrică / Oana Predescu, Ana Udroiu, Oliver Toderiță, Magicianul Antonio

JOI, 30 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi
cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu, Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu, Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Marian Rădulescu

JOI, 30 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
TURANDOT
după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican
cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor/Dan Pughineanu, Camelia Pintilie, Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu, Mihaela Trofimov, Oliver Toderiță

VINERI, 31 mai, ora 10.00
Sala „Ion Lucian”
AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi
cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu, Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu, Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Marian Rădulescu

VINERI, 31 mai, ora 19.00
Sala „Ion Lucian”
NĂPASTA
de I.L. Caragiale, regia Andrei și Andreea Grosu
cu: Mihaela Trofimov, Bogdan Nechifor, Alex Popa, Doru Bem

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.