
Cabral Ibacka și soția lui Andreea au petrecut o frumoasă vacanță în Statele Unite, dar, în ciuda multitudinii de lucruri minunate pe care le-au văzut, au existat și neplăceri. Se pare că pentru cei doi mâncarea americanilor a reprezentat o adevărată problemă, deoarece este plină de grăsime și predomină junk food-ul. „Mâncarea – și nici nu mai contează de unde mănânci – e toată fast-food. Junk-food în diverse forme, toate sunt prăjite sau fierte în ulei, mare parte dintre ele sunt semi-preparate, carne fadă și legume umflate artificial”, a scris Andreea pe blog. Deși au încercat să mânânce în mai multe restaurante, sperând că vor găsi unul pe planul lor, soții Ibacka au plecat de fiecare dată cu un gust amar. „Hai într-o pizzerie, nu au cum să strice o pizza. Când i-a venit pizza și a ridicat-o din farfurie curgea uleiul din ea de ziceai că-i prăjită, nu rumenită în cuptor! A luat două guri și a zis că mai bine ronțăie niște gumă de mestecat, că-i mai sănătoasă”, a mai povestit soția lui Cabral. Singurul loc în care au găsit produse bio a fost în Beverly Hills, dar Andreea Ibacka a precizat că prețurile sunt pe măsură, pentru oameni „relaxați” financiar.
Georgiana Moroșan
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















