Vedete de prim rang, designeri, critici de modă și o armată de ziariști și fotografi au fost prezenți marți seară la lansarea ultimei colecții semnate Răzvan Ciobanu. Colecția primăvară-vară 2009 a impresionat publicul ce a asistat la eveniment, atrăgând laudele criticilor și felicitările celor prezenți.
Colecția a vrut să înfățișeze o femeie modernă, care adoră să experimenteze și să încerce și un look mai agresiv, păstrându-și în același timp rafinamentul și eleganța. Răzvan Ciobanu, care a recunoscut că sursa de inspirație a acestei colecții a fost chiar creatoarea Irina Schrotter, a vrut să arate femeia care știe să își pună în valoare atuurile, fiind, la nevoie, capabilă de a prelua atribute masculine dar învăluindu-le în propria feminitate.
Ținutele în care au defilat modelele, care de care mai îndrăznețe, au fost create în mare parte din materiale ușoare și transparente și au fost puse în constrast cu machiajul ceva mai agresiv dar impecabil, fetele purtând pe buze un roșu în nuanțe electrice.
Piesa de rezistență a colecției a fost o rochie siclam în care Andreea Raicu a defilat cu mândrie, cu prezentarea căreia s-a încheiat, de altfel, și show-ul Irinei Schrotter.
Publicul prezent marți seară, în clubul Fratelli, a putut asista astfel la încă o demonstrație de clasă marca Irina Schrotter, evenimentul semănând cu punerea în scenă a unui concert rock din punct de vedere al atitudinii, dar cultivând feminitatea în modul cel mai subtil.
Rezumând evenimentul, a fost o lansare reușită, apreciată de fanii casei de modă, critici și vedete deopotrivă, ca una dintre cele mai reușite colecții ale primăverii 2009. Vedetele prezente la eveniment, printre care Amalia Enache, Diana Munteanu, Catinca Roman, Ileana Badiu, Alexandra Ungureanu sau Monica Bârlădeanu au ținut să-i felicite pe cei doi creatori de modă, iar Andreea Marin i-a strâns călduros mâna Irinei Schrotter la finalul defilării, încheind astfel o lansare de succes.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















