Home Monden Plagiat la Eurovizion

Plagiat la Eurovizion

DISTRIBUIŢI

Se pare că melodia -Molitva-, caştigătoare a concursului Eurovizion pentru Serbia, este copia unui cantec albanez, anunţă The Sun.

Mai multe persoane au declarat că au comparat cele două cantece şi că acestea au aceeaşi linie melodică. -Ştiam cantecul acesta albanez de foarte mult timp. A caştigat o competiţie organizată în Albania anual, intitulată -Top Fest-. Imediat ce am auzit piesa sarbă în concurs, am ştiut că este plagiat. Nu ştiu dacă au făcut-o intenţionat, dar asemănarea este evidentă-, a mărturisit o sursă pentru cotidianul amintit.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.