
Uneori o investiție care la prima vederea ar părea păguboasă, pe termen mediu ar putea fi una de mare succes. Acesta este și cazul botoșăneanului Andrei Dolineaschi care în 2012 s-a gândit să se pună bine cu șeful său și să îi cumpere o mașină la mâna a doua pe care a plătit nu mai puțin de 30.000 de euro. Președintele PSD, Victor Ponta, a declarat, luni, că a propus la nivelul BPN al partidului ca Dolineaschi să ocupe poziția de secretar general al PSD, urmând ca propunerea sa să fie confirmată de către Comitetul Executiv Național al partidului. În prezent, Andrei Dolineaschi este secretar general adjunct al PSD. Imediat după ce a cumpărat-o de la premier, cu 30.000 de euro, Dolineaschi a înmatriculat mașina pe Botoșani, punându-i numărul BT 10 EVO. Deși o are de aproape un an, nu a reușit să parcurgă cu ea decât circa 15.000 de kilometri, scrie presa locală. "Am propus deja în fața Biroului Permanent Național, urmând să avem confirmarea Comitetului Executiv, ca Andrei Dolineaschi să ocupe funcția de secretar general", a declarat Ponta, la finalul ședinței conducerii PSD de ieri.
Dan Marin
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















