Home Politic -Tribunul- cere garantii

-Tribunul- cere garantii

DISTRIBUIŢI

Liderul PRM Corneliu Vadim Tudor a anunţat că vrea o promisiune din partea PSD că va duce la final procedura de suspendare din funcţie a preşedintelui Traian Băsescu.

-Tribunul- a cerut semnarea unui protocol scris în acest sens, în schimbul promisiunii că formaţiunea sa va susţine o eventuală moţiune de cenzură iniţiată de PSD. -A-l da jos pe Tăriceanu, dar a-l lăsa în funcţie pe Băsescu până la referendumul care să consfinţească sfârşitul lui politic ar fi cea mai mare greşeală care se poate face (…)Cei doi au venit la putere împreună şi tot împreună trebuie să cadă-, a susţinut Vadim Tudor. El a punctat etapele care ar trebui parcurse pană la momentul debarasării de Băsescu, aflat -în incapacitate mentală de a conduce-: înlocuirea acestuia cu preşedintele Senatului, Nicolae Văcăroiu, şi formarea unui guvern de uniune naţională, pentru pregătirea şi organizarea alegerilor parlamentare şi prezidenţiale.

-Tribunul- a recunoscut însă că PSD nu l-a contactat deocamdată în acest sens, dar a precizat că peremiştii îşi ţin -telefonale deschise-.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.