30.433 de candidați vor susține, azi, prima probă scrisă a celei de a doua sesiuni a examenului de bacalaureat, cea la Limba și literatura română. În București vor susține proba scrisă un număr de 3.761 de absolvenți de liceu. Pentru sesiunea august-septembrie 2008, s-au înscris în toată țara 54.982 de candidați. Elevii au fost repartizați în 157 de centre de examen. Lucrările acestora la probele scrise vor fi evaluate în 59 de centre regionale. Luni, 25 august, va avea loc proba scrisă obligatorie a profilului, numită și proba "D".
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info



















