
Echipa FC Barcelona a obținut doar un rezultat de egalitate în manșa întâi a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, 1-1 cu Atletico Madrid. Catalanii nu mai sunt, astfel, favoriți la calificare, urmând ca soarta întâlnirii să fie decisă pe 9 aprilie, la Madrid. „Sunt extrem de fericit pentru Diego și pentru golul marcat în această seară. A intrat într-un moment important al partidei și a jucat foarte bine. Va fi fundamental pentru noi până la finalul sezonului. Diego Costa nu a vrut să iasă de pe teren, dar a fost nevoit. Astăzi am jucat împotriva unui adversar foarte puternic și trebuie să-mi felicit jucătorii pentru această remiză. Am o echipă cu inimă mare. A fost o partidă pasionantă și foarte frumoasă din punct de vedere tactic. Ambele formații și-au folosit cele mai bune arme și au rămas fidele propriului stil. Va fi nebunie la returul de pe Vicente Calderon”, a declarat argentinianul de pe banca lui Atletico, Diego Simeone.
Pentru madrileni a deschis scorul Diego, în minutul 56, iar Neymar a punctat în minutul 71 și a lăsat-o pe FC Barcelona să spere că va întoarce soarte calificării în returul de peste o săptămână.
În celălalt meci disputat marți, Manchester United a remizat pe propriul telen cu Bayern Munchen, scor 1-1.
Robert Jugravu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















