Home Sport Copil și Mergea, în turul doi la Bordeaux

Copil și Mergea, în turul doi la Bordeaux

DISTRIBUIŢI

Tenismenul Marius Copil (foto), al 134-lea din lume, a obținut calificarea în turul secund al turneului de 110 puncte de la Bordeaux după ce l-a învins pe germanul Michael Berrer, locul 138 ATP, cu 7-6 (7/4), 6-2, la capătul unui joc care a durat o oră și 20 de minute. Pentru acest rezultat, el va fi recompensat cu 9 puncte și 1.460 de euro, dar premiile vor fi mai mari dacă îl va depăși și pe următorul său adversar, Marc Gicquel, locul 132 ATP.
Pe tabloul de dublu, Florin Mergea și germanul Philipp Marx s-au impus în fața echipei formate din spaniolul Guillermo Garcia-Lopez și argentinianul Diego Sebastian Schwartzman și s-au calificat, astfel, în turul secund, care este similar cu sferturile de finală ale turneului de la Bordeaux.

Robert Jugravu

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.