Home Sport Dani Coman și Valentin Lazăr, suspendări drastice

Dani Coman și Valentin Lazăr, suspendări drastice

DISTRIBUIŢI

Meciul câștigat de Dinamo cu 2-0 împotriva Astrei Giurgiu a avut urmări care au depășit zona sportivă. Dacă patronul oaspeților, Ioan Niculae, a anunțat că are de gând să ia măsuri mari la nivelul lotului de jucători, începând din vară, doi dintre fotbaliștii care au evoluat vor sta o perioadă în tribună. Dinamovistul Valentin Lazăr și astralul Dănuț Coman au avut o altercașie după fluierul final al întâlnirii din „Groapă”, Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal hotărând să îi sancționeze destul de sever. „În baza art.52.1., raportat la art. 53, alin.1 și 4 si art.5, alin.2.d și alin.3 din RSTJF se sancționeaza jucătorul Coman Dănuț (FC Astra) cu suspendare pentru 3 jocuri și o penalitate de 7.500 lei; În baza art.52.1.a, raportat la art.53, alin.1 și 4 și art.5, alin.2.d si alin.3 se sancționeză jucătorul Lazăr Valentin (FC Dinamo) cu suspendare pentru 2 jocuri și o penalitate de 6.800 lei”, se arată în comunicatul remis de CD a FRF.
Cei doi jucători au început conflictul în timpul meciului, după o fază în care Lazăr l-a atacat imprudent pe Coman, iar totul ar fi degenerat, conform martorilor oculari, pe drumul spre vestiare.

Robert Jugravu

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.