Home Sport Inter Milano predă fotbal la Slatina

Inter Milano predă fotbal la Slatina

DISTRIBUIŢI

Puștii din Slatina vor avea șansa să învețe fotbal de la "nerrazzuri". Pirelli România va deschide la Slatina o școală de fotbal pentru copii și juniori, care va fi patronată de Fundația Clubului Internazionale Milano. "Școala va fi destinată copiilor cu vârste cuprinse între 8 și 14 ani, iar profesorii și antrenorii vor veni chiar de la Inter Milano", a declarat ieri directorul executiv al Pirelli România, Enrico Malerba. De menționat faptul că Pirelli este principalul sponsor al grupării care este campioana Italiei.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.