Home Sport Olăroiu, trei luni de închisoare cu suspendare

Olăroiu, trei luni de închisoare cu suspendare

DISTRIBUIŢI

Antrenorul echipei Al Ahli, Cosmin Olăroiu, a fost condamnat la trei luni de închisoare cu suspendare de tribunalul din Abu Dhabi, în urma procesului intentat de fostul său club, Al Ain. El va trebui, de asemenea, să scoată din buzunar o amendă de 21.000 de dirhami, aproximativ 4.000 de euro. Al Ain l-a acționat pe Olăroiu în judecată pentru calomnie, după ce acesta ar fi lăsat să se înțeleagă, în cadrul unor comentarii publice, că gruparea încă îi datorează bani pentru că antrenorul cumpărase echipament din fonduri proprii.
În luna noiembrie a anului 2013, federația din Emiratele Arabe Unite îl amendase pe tehnicianul român cu 100.000 de dirhami (aproximativ 20.000 de euro) deoarece declarase într-o conferință de presă că Al Ain îl dă în judecată doar pentru că gruparea traversează o perioadă grea din punct de vedere financiar.

Robert Jugravu

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.