Home Sport Rapid e în Liga a II-a, „U” mai speră

Rapid e în Liga a II-a, „U” mai speră

DISTRIBUIŢI

Problemele financiare serioase pe care le traversează Rapid și Universitatea Cluj au condus la neacordarea licenței, astfel că ele nu mai au drept de înscriere în ediția viitoare a Ligii I. Giuleștenii vor lua startul, aproape sigur, în divizia secundă – și nu mai jos, așa cum se specula -, pe când ardelenii au făcut memoriu la TAS și speră să primească un răspuns favorabil în cel mai scurt timp. Dacă judecătorii din Lausanne nu le vor acorda dreptul să joace în Liga I, clujenii vor fi nevoiți să se lupte, din nou, pentru promovarea pe prima scenă. „În momentul de față, Rapid este în Liga a II-a. Nu a primit licența pentru Liga I și echipa a fost retrogradată în Liga a II-a, totul este clar din acest punct de vedere. Din ce știu eu, doar Universitatea Cluj a făcut memoriu la TAS în ceea ce privește licența, nu și Rapid. O să cerem la TAS să se judece cu celeritate cazul Universității Cluj, pentru că până la 20 iunie trebuie să știm exact cine va evolua în ediția următoare a Ligii I”, a declarat directorul Administrației de licențiere din cadrul FRF, Viorel Duru.

foto: www.universitateacluj.ro

Robert Jugravu

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.