Home Sport Sebastian Vettel, supărat că s-a terminat sezonul

Sebastian Vettel, supărat că s-a terminat sezonul

DISTRIBUIŢI

Pilotul Sebastian Vettel, care a câștigat în acest an pentru a patra oară consecutiv titlul mondial în Formula 1, a declarat, după ultima cursă din 2013, că și-ar fi dorit să mai concureze în acest an. Germanul, care a egalat recordul de nouă victorii consecutive deținut de Alberto Ascari din 1953, se simte în formă maximă și știe că ar fi reușit să continue această serie dacă ediția din 2013 a CM nu s-ar fi oprit acum. „Nu vreau să fac o comparație în privința celor nouă victorii consecutive. Era altfel atunci când pilota Ascari. Mașinile erau mai puțin fiabile și echipele mai puțin consistente, astfel că acum este un alt tip de record. Nouă, tuturor celor din echipă, ne place să muncim și să dăm totul. Moralul este extraordinar și sunt trist că acest sezon s-a terminat. Este incredibil faptul că am câștigat toate cursele de după pauza estivală. Mașina a fost fenomenală, de la cursă la cursă mai bună”, a comentat Sebastian Vettel, care în acest weekend a câștigat și Marele Premiu al Braziliei, chiar dacă își adjudecase anterior titlul de campion mondial, al patrulea din cariera sa.

Robert Jugravu

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.