
Fostul lider al PDL Emil Boc consideră că viitorul lider al formațiunii sale nu trebuie să fie neapărat și candidatul democrat-liberalilor la alegerile prezidențiale. Cel mai probabil, în perspectiva Congresului PDL ce urmează pentru alegerea noii conduceri , el va susține tabăra Udrea. 'E clar că cine va avea funcția de președinte al PDL va trebui să dea semnalul decisiv pentru ceea ce înseamnă competițiile viitoare – alegerile europarlamentare și prezidențiale. Dar nu în mod neapărat președintele partidului să fie și candidatul la funcția de președinte al României. Nu este o lege scrisă în Statutul PDL, o regulă scrisă', a spus Emil Boc. El a subliniat faptul că nu va candida la nicio funcție de conducere în PDL și că partidul are nevoie de o nouă conducere legitimă. Luna trecută, vicele PDL Traian Igaș a declarat că, personal, considera că un potențial candidat la Președinție în 2014 din partea partidelor de dreapta este Emil Boc, "un om de o integritate morala deosebită".
Dragoș Stănculescu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















