Home Economic-Financiar UE isi rectifica bugetul

UE isi rectifica bugetul

DISTRIBUIŢI

Comisia Europeana va cere statelor membre ale Uniunii Europene fonduri pentru suplimentarea bugetului pe anul 2004, ca urmare a situarii peste asteptari a nivelului fondurilor structurale, potrivit comisarului european pentru buget, Michaele Schreyer, citat de Reuters. Bugetul UE pe anul 2004 are alocate 111,3 miliarde de euro pentru diferite politici comunitare precum subventii agricole si asistenta acordata regiunilor slab dezvoltate. Din aceasta suma, 99,7 miliarde iau forma unor plati directe.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.