Aproximativ 32.000 de cetăţeni români şi străini au tranzitat frontiera în luna martie prin punctele de trecere din cadrul Inspectoratului Judeţean al Poliţiei de Frontieră Dolj, respectiv Calafat şi Bechet. Comparativ cu aceeaşi perioadă a anului trecut, numărul cetăţenilor care au tranzitat punctele de trecere a frontierei Calafat şi Bechet a cunoscut o creştere semnificativă, de peste 80 la sută, cel mai mare flux de călători fiind înregistrat în rândul cetăţenilor români şi bulgari. Tendinţa de creştere se înregistrează şi în cazul mijloacelor de transport, al căror număr a fost cu peste 100 la sută mai mare decât în aceeaşi lună a anului anterior.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















