Home În Lume Prezervative politice scoase la vânzare în Letonia

Prezervative politice scoase la vânzare în Letonia

DISTRIBUIŢI

Mai multe prezervative ambalate în cutii pe care sunt imprimate chipuri de politicieni letoni au fost scoase la vânzare în capitala Letoniei, Riga, de către compania Census. Cutiile conțin și instrucțiuni speciale de utilizare, existând prezervative denumite „nasing special“ (de la nothing special), recomandate mai ales după lecții de limba engleză. Expresia „nothing special“ a devenit renumită în Letonia după ce a fost folosită de ministrul finanțelor, Slakteris, ca răspuns la o întrebare despre economie, nivelul său scăzut de cunoaștere a limbii engleze devenind motiv de ironii.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.