Apele Dunării au intrat în noaptea de såmbătă spre duminică în curțile din mai multe localități. Locuitorii din comuna Gårcov, județul Olt, s-au trezit, în noaptea de sâmbătă spre duminică, cu apa în gospodării, după ce Dunărea a depășit, în zonă, cota de inundație cu 25 de centimetri. În comuna Gârcov erau inundate cinci gospodării ale oamenilor și 230 de hectare de pășune, iar la Corabia erau inundate 62 de hectare de pășune, proprietatea primăriei, aflate în zona inundabilă, iar faleza este acoperită de apă.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















