
Actorul ieşean Toma Moraru (27 de ani), alintat de cunoscuţi cu diminutivul „Tomiţă”, s-a sinucis în Germania, anunţă apropiaţi de-ai artistului.
Anunţul privind decesul actorului ieşean Tomiță Moraru a fost făcut de colegul său, Ion Sapdaru, regizor la Teatru Naţional „Vasile Alecsandri” din Iaşi.
„Pentru cine l-a cunoscut. Tomiţă a murit în Gemania. Dumnezeu să-l ierte”, a scris pe Facebook Ion Sapdaru.
Decesul artistului a fost confirmat ulterior pentru „Adevărul” şi de alţi apropiaţi de-ai acestuia.
„Era un actor extraordinar de bun. Asta o ştiu, am lucrat cu el la trei piese, una la teatrul Naţional şi încă una când era student. Era un actor de viitor, spun eu, unul cu potenţial foarte mare actoricesc. Era talentat, cu un umor deosebit de fin, era o persoană responsabilă şi cu un viitor foarte mare”, a declarat regizorul Ion Sapdaru.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















