Laura Bush afirma, recent, ca problema casatoriilor intre homosexuali nu ar trebui sa devina subiect de disputa politica. Insa, pare-se ca George W. Bush n-a auzit dorinta nevestei, de vreme ce a tinut un discurs intreg pe aceasta tema. Presa americana nu l-a iertat, -taxandu-l- pentru ca a concentrat atentia clasei politice asupra interzicerii casatoriilor intre persoanele de acelasi sex, in timp ce criza din Irak nu si-a gasit rezolvarea, deficitul bugetar al Americii a scapat de sub control. Presedintele insa -da apa la moara- republicanilor conservatori, -obsedati- de valorile americane amenintate de homosexuali. Drept care, toata aceasta saptamana, Senatul va dezbate un amendament constitutional care ar urma sa interzica mariajele intre homosexuali.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















