
Sportivul Marian Oprea a câștigat, duminică, medalia de bronz în proba de triplusalt din cadrul Campionatelor Europene de atletism în sală de la Paris.
La prima săritură, Oprea a obținut și cel mai bun rezultat personal din acest sezon, 17,62 metri. La celelalte sărituri a obținut rezultate mai slabe, 17,43 și 15,41, ratând trei dintre încercări.
Medalia câștigată de Marian Oprea la CE de la Paris este prima pe care sportivul român a obținut-o la o competiție majoră desfășurată în sală.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















