
Degringoladă pe piețele mondiale. Ieri, situri comerciale din Asia au deschis în cădere. Principalul index asiatic a coborât la cea mai scăzută valoare din ultimele 3 luni. În SUA, marile bănci au înregistrat pierderi de 40 miliarde de dolari. Este efectul deprecierii monedei americane. Analiștii rămân îngrijorați și pesimiști. Nimeni nu anticipează o redresare imediată.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















