Home Economic-Financiar Profit-record la Ispat International N.V.

Profit-record la Ispat International N.V.

DISTRIBUIŢI

Ispat International N.V. a raportat un profit net record de 325 milioane de dolari sau 2,75 de dolari per actiune pentru al doilea trimestru al anului 2004, comparativ cu un profit net de 14 milioane de dolari sau 0,11 de dolari per actiune in al doilea trimestru al anului trecut. In primul trimestru al anului 2004, profitul net a fost de 102 milioane de dolari sau de 0,85 de dolari per actiune. Rezultatele acestui trimestru depasesc cele mai bune rezultate anuale obtinute vreodata de companie. Vanzarile consolidate si profitul operational pentru al doilea trimestru au fost de 2,1 miliarde de dolari, respectiv 426 milioane de dolari, comparativ cu 1,4 miliarde de dolari, respectiv 58 milioane de dolari in al doilea trimestru al anului 2003 sau cu 1,8 miliarde de dolari si respectiv 158 milioane de dolari pentru primul trimestru al anului 2004.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.