Home Economic-Financiar Practici anticoncurentiale in Germania

Practici anticoncurentiale in Germania

DISTRIBUIŢI

Valoarea ridicata a carburantilor nu este mentinuta de intelegeri prealabile intre principalii comercianti germani, iar valorile -unitare- ale carburantilor la pompa nu sunt rezultatul intelegerilor dintre concerne, sustin reprezentantii cartelurilor. La aceasta concluzie au ajuns reprezentantii oficiului concurentei din Berlin, care raspund astfel reclamatiilor tot mai dese privind posibile cooperari intre concernele petroliere in stabilirea preturilor. De altfel, majoritatea cartelurilor nationale din statele Uniunii Europene dispun de o platforma de o cooperare mai stransa din mai anul acesta.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.