Home În Lume Obama a pierdut o ladă de bere de la un pariu

Obama a pierdut o ladă de bere de la un pariu

DISTRIBUIŢI

Președintele american B. Obama îi este dator premierului canadian, Stephen Harper, cu o ladă de bere, după ce a pierdut un pariu legat de finala de hochei pe gheață, cåștigată duminică de Canada în fața SUA. În cazul victoriei Statelor Unite, Obama ar fi primit o ladă de bere din partea premierului canadian. „Sperăm că pe långă respectarea promisiunilor, vom putea să îi dăm o ladă din berea americană pe care am pariat, pentru a-și da seama ce au ratat“, a declarat glumind purtătorul de cuvånt de la Casa Albă, R. Gibbs. El i-a promis omologului său canadian, Dimitri Soudas, că va purta în public echipamentul echipei canadiene de hochei în cazul unei înfrângeri a SUA.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.