Home Actualitate Magazine cu „droguri legale”

Magazine cu „droguri legale”

DISTRIBUIŢI

Aproape jumătate dintre elevii și studenții bucureșteni consideră că drogurile ușoare trebuie legalizate. Un studiu al Fundației pentru Apărarea Cetățenilor Împotriva Abuzurilor Statului (FACIAS) arată că anul trecut doar 41% dintre tinerii din Capitală aveau această poziție, spre deosebire de 51%, în acest an. O problemă alarmantă este creșterea numărului de magazine care vând „drogurile legale“ – substanțe etnobotanice care provoacă stări euforice și halucinogene, ca și drogurile ilegale.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.