Home Actualitate Magistrații au blocat soluționarea a peste 22.000 de cereri la ONRC

Magistrații au blocat soluționarea a peste 22.000 de cereri la ONRC

DISTRIBUIŢI

Ca urmare a protestului magistraților, peste 22.000 de cereri depuse la Oficiile Registrului Comerțului de pe lângă tribunale au rămas nesoluționate, potrivit Ministerului Justiției. Cea mai gravă situație se înregistrează în București unde, în intervalul menționat, au fost nesoluționate 8.132 de cereri. Sursa citată precizează că un număr mare de cereri nesoluționate se înregistrează și în Cluj, respectiv 1.490, Timiș – 1.398, Prahova – 1.338, și Iași – 1.292. Totuși sunt și câteva oficii din țară la zi cu soluționarea acestor tipuri de cereri. Astfel, la Oficiile Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalele din Alba, Arad, Bistrița-Năsăud, Buzău, Caraș-Severin, Gorj, Mehedinți, Sibiu, Suceava, Brăila, Constanța, Dolj, Hunedoara, Ialomița, Maramureș, Teleorman, Vaslui, Vâlcea nu s-au înregistrat probleme.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.