
Mbela Nzuzi, prezentatoarea emisiunii „România în alb și negru“, de la Vox News, trăiește cu sufletul la gură toate meciurile echipelor africane prezente la CM. Ea își adună în fiecare zi colegii și prietenii la sediul Organizației Femeilor Refugiate în România pe care o conduce și, împreună, trăiesc CM minut cu minut.
„Îi aștept la noi la sediu pe toți iubitorii de fotbal, care vor să intre în atmosfera africană, la noi. Aici pot vedea toate meciurile, alături ne noi, într-o atmosferă tipic africană și pot mânca din bucatele noastre tradiționale“, a declarat Mbela. La vizionările de la sediul Organizației Femeilor Refugiate în România vine adesea și Victor Ylla, pentru care aceste întâlniri sunt un bun prilej de a mai schimba o vorbă cu prietenii săi la o bere și un grătar în stil african. Doritorii de experiențe noi pot solicita detalii despre cum pot ajunge la sediul organizației la numărul de telefon 0724. 557. 570.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















