Arta de a face bani a companiilor de filme americane este unanim recunoscută. Parcă pentru a confirma acest fapt, companiile Warner Bros. şi Dinsney pun la cale realizarea unui film de animaţie al cărui personaj principal va fi cel mai cunoscut fotbalist din lume la ora actuală, Ronaldinho. Agentul brazilianului, nimeni altul decât fratele său, Roberto de Assis, a confirmat existenţa proiectului cinematografic, refuzând însă să dea mai multe detalii: -Purtăm într-adevăr discuţii în realizarea unui astfel de film, dar nu vă pot da mai multe detalii. Vă pot spune însă că organizarea proiectului este excelentă-. La sfârşitul anilor *90, filmul de animaţie -Meciul secolului-, cu Michael Jordan în rolul principal, a fost o mare lovitură de box-office.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















