Fosta glorie a Rapidului și unul dintre cei mai înfocați susținători ai echipei de lângă Podul Grant, Ion Costea, a decedat ieri, la 101 ani. De-a lungul carierei, el a câștigat de cinci ori la rând Trofeul Cupei României, în perioada 1938-1942 și este omul care i-a descoperit pe Dan Coe, Sandu Neagu și Liță Dumitru. Ca jucător, antrenor și, mai apoi, vânzător de bilete, Ion Costea a petrecut 72 de ani în slujba clubului din Giulești.
Robert Jugravu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















