Premierul italian Silvio Berlusconi va fi chemat ca martor într-un proces în care clericul musulman Hassan Mustafa Osama Nasr acuză că a fost răpit din Italia de 36 de ofițeri americani de la CIA și de 6 agenți italieni. Acesta reclamă că aceștia l-ar fi dus în baze din Italia, apoi Germania și în cele din urmă în Egipt, într-un centru secret de detenție, unde ar fi fost torturat. Procesul e parte a unui scandal la nivel european, SUA fiind acuzate că mențin centre de detenție secrete pe teritoriul și cu știrea aliaților săi de pe Bătrânul Continent.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info



















