Autoritatea Naţională de Cadastru şi Publicitate Imobiliară (ANCPI) promite că sistemul de monitorizare online al traseului actelor cadastruale va fi gata în maxim două luni. Urmărirea online a cererilor se va putea face de pe site-ul agenţiei la secţiunea -Urmărire cerere RGI-. Solicitantul va trebui să completeze judeţul, Biroul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară unde a depus cererea, data şi numărul de înregistrare ale acesteia. Utilizatorii vor şti în permanenţă în ce fază se afla, dar şi de ce acte ar mai fi nevoie pentru soluţionare.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















