Prim-vicepreședintele PNL Ludovic Orban a declarat că România a ajuns ultima țară din Uniunea Europeană din punctul de vedere al performanței economice. Ca de obicei, liberalul a dat în totalitate vina pentru criza economică pe actualul Guvern, pe care el l-a numit Guvernul „Băsescu-Geoană-Boc“ și pe care l-a acuzat că a predat conducerea țării către Fondul Monetar Internațional.
Deși anul trecut nu era criză, viceliderul liberal a ținut să readucă aminte că guvernul Tăriceanu a „adus“ țării o creștere economică de 8%.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















